Sněhaři Domažlice

jeden z nejstarších lyžařských klubů v České republice

Novinky

  • All Post
  • Nezařazené
  • Sněhové zpravodajství
  • Závody

O nás

Historie

Sportovní klub Sněhaři Domažlice je jedním z nejstarších sportovních klubů v České republice a je specializovaný na provozování lyžařských aktivit. Klub vznikl v roce 1912 a v současnosti se zaměřuje na provozování jediné sjezdovky v okrese Domažlice na Sádku a na údržbu, opravu a rozšiřování běžeckých lyžařských tras v okolí Čerchova a v Caparticích. Mezi naše hlavní akce patří tradiční lyžařský běžecký závod Chodská třicítka, který je nejstarším závodem svého druhu v České republice. V minulosti měl klub několik významných sportovců, jako je například olympionik Jan Svatoš. V roce 1996 došlo k osamostatnění lyžařů od TJ Jiskra Domažlice a navázání na tradice Sněhařů Domažlice.

Sponzoři:

Sněhové zpravodajství

Tratě Stav
Capartice 0,5 - 4 km neupraveno
Capartice 5 km neupraveno
Capartice 7 km na Sádek neupraveno
Capartice 10 km neupraveno
Capartice - Rozcestí pod Čerchovem neupraveno
Čerchovský okruh  neupraveno
Nový okruh na vrcholu Čerchova 550m  neupraveno
Okruh 500m na Malinovce neupraveno

Tratě

Na obrázku najdete kompletní přehled běžkařských tratí na Čerchově a v Caparticích. Pro přístup k běžkařským trasám z české strany je možné využít parkoviště v Caparticích a sledovat strojově upravovanou trasu vedoucí podél silnice (Stadionka) č. 7 až na Rozcestí pod Čerchovem nebo je přímo možné využít parkoviště pod Rozcestím pod Čerchovem. Pro přístup z německé strany lze zaparkovat na parkovišti na Althütte nebo na Gibachtu a následně pokračovat po upravených lyžařských trasách č. 5 směrem ke Třem znakům a dále po trase č. 7 až na rozcestí Na zlomu. Naše tratě jsou pečlivě udržované a přizpůsobené různým úrovním zdatnosti. Naše trasy jsou také vhodné pro klasické lyžování i bruslení. Každá z našich tras je přehledně značená a na mapě jsou zaznamenány všechny důležité body, včetně odpočívadel, občerstvení a toalet. Přijďte si užít krásnou přírodu a perfektní podmínky pro běžkování na našich tratích.

Pronájem sportovišť

Klubovna Capartice

Sportovní zařízení Capartice, bývalá škola zvaná Šebkovna. Název získala po akademickém malíři Šebkovi, který zde žil a maloval. Možnost pronájmu. Kapacita 24 míst  (7+8+9)

Areál sjezdovky Sádek

Vhodné pro skupiny osob které se znají a nemají přehnané nároky na komfort. Co chybí na komfortu, však mnohokrát vynahradí poloha na krásném místě s úžasným výhledem.

Sportovní akce

Nejstarší lyžařský běžecký závod v ČR pořádaný od roku 1922

Veřejné závody v běhu na lyžích s hromadným startem

Přespolní běh, který je součástí soutěže „O nejlepšího běžce Chodska“, konaný vždy v půlce září

Mezinárodní hromadná lyžařsko – turistická akce

Sjezdovka

Sjezdovka na Sádku

Lyžařský svah Sádek se nachází na hřebeni Českého lesa asi 1,5 km od Capartic ve výšce 852 m.n.m. Svah má délku 550 m, střední obtížnost a  orientací směrem na severovýchod. Kromě zimních aktivit je Sádek také ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku nebo jen odpočinek v absolutním klidu uprostřed lesů. Pro skupiny lidí, kteří se znají, poskytujeme areál sjezdovky Sádek